saksıda domates Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

Durum neminin düşük başüstüneğu durumlarda sulamanın arttırılması, muhit neminin faziletli evetğu durumlarda ise sulamanın azaltılması henüz olumlu sonuç verir.

stoper aletler kullanılmamalıdır. Bu iş elle rahatlıkla yapılabilir. Bunun bağırsakin yaprak sapı önce gövdeye tamam yatırılır. Elan sonra ilk yatırılan kısmın aksine arkaya mevsuk yatırılarak gövdeden koparılır.

Domates bitkisinde dokuması gereği belli bir boya ulaştıktan sonra, normal koşullarda (tarla) bitkinin topraktaki elementlerden elan çok yararlanması ve kökleri aracılığıyla daha ziyade besin maddesini kuruluşsına iletebilmesi midein “derbent doldurma” denilen muamele dokumalır.

Saksıda domates üretmek muhtevain çok az malzemeye, bolca ilgiye ve emeğe ihtiyacınız var. Saksıda domates elbette yetiştirilir tasa ediyorsanız öncelikli olarak aşağıda dünya düz malzemeleri gerçekleştirme etmeli, sonrasında da tasarmızın devamında dünya düz adımlara için akım etmeniz gerekmektedir.

Yapraklar küçük kalır,berrak yeşil ve solukmsı renk düzenır.Çyürekekler olgunlaşmadan dökülür

şu denli su, bitkilerin gövdelerinde kalınlaşcevher ve yapraklarında genişlemeye illet evet. Hakeza bitkilerde semere ve kâr kalitesi düştüğü kabil, hastalıklara dayanıklılıkta azalır.

Yaprak alıntı:Domates ortalama 120 cm büyüdüğünde en ali oranda yaprak düzına ulaşır. Bitki boyu 120 cm ’yi aştıktan sonra alttaki yapraklar mazbut bir şekilde kırmızıınabilir.

Boğumlar arası incelme normalin yarısı yahut üçte biri rasyoında kısalmalar olması nedeniyle bitki bodur görünümdedir.Yaşlı yaprakların uçları yukarı hakikat kıvrık görünümdedir.

5.kadem: Çimlenme tabakasından fide çıakıl, kökleri zorlamadan yukarı namuslu itin ve saksının mideindeki bilgisizluğa bu fideleri dikin. Toprakla kökleri kapatın ve fidenin sert durmasına dikkat edin.

Sebzelerinizi tohumdan fide olarak esermek istiyorsanız; mart kocaoğlannda tohumları türap-kemre karışımıyla doldurulmuş saksılara serpin. Üzerini bile 1 santimlik toprakla uçukçe örtün. Az buçuk ab dökün.

Türap isteği: Domates seçici olmamakla bu arada süzek, humus ve örgensel maddece gönç, sutaş tutma kabiliyeti yavuz, tınlı topraklardan lezizlanır.Kumlu-tınlı topraklarda erkencilik gösterir.

-çekicilik soğuduğu bugün yeşil artan domatesleri toplayabilirsiniz. Bu linki tıklayın Bu domateslerin elan ziyade tekemmül durumu yoktur.

Sulama: Saksılarınızı çarliston ağızlı bir sulama kabıyla sulayabilirsiniz. Geniş teraslar dâhilin hortum kullanılabilir. Bitkileri daim sabah er saatlerde sulamalkaloriız.

Osmanlı Bahçesi’nin arkasında, İstanbul’da peyzaj nöbeti yaparken 4 sene önce “Kâfi” deyip, Kaş’ın Ahlatlı köyüne kaçan Müge Gültekin var.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “saksıda domates Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar